Angielski e-learning. Nauka języka angielskiego przez internet może być dużo bardziej skuteczna, niż teoria wyniesiona ze szkoły.

Angielski e-learning, dlaczego skuteczny?

Szacuje się, że po angielsku potrafi mówić ponad 1,5 miliarda osób na całym świecie. W dzisiejszych czasach nie znać tego języka, to jak nie mieć prawa jazdy mieszkając na wsi oddalonej o 20 kilometrów od najbliższego miasta. Albo nawet gorzej.

Niestety w szkołach publicznych bardzo powierzchownie podchodzi się do kwestii nauki języka angielskiego. Niby jest to przedmiot maturalny, ale z jakiegoś powodu traktuje się go… drugoplanowo? To między innymi dlatego uważam, że kursy angielskiego online z certyfikatem są znacznie lepszym wyborem, niż nauka języka w szkole i dziś podam Ci 5 powodów, aby podbić swoją tezę. Angielski e-learning. Zapraszam.

Angielski e-learning. Kurs języka angielskiego online z certyfikatem lepszy od nauki w publicznej szkole? Jeszcze jak!

1. Angielski e-learning pozwoli Ci poczuć wolność

Angielski e-learning. Kojarzysz ten moment, kiedy planujesz posprzątać swój pokój, ale nagle wbiega do niego Twoja mama i osobiście każe Ci go posprzątać? Jeśli tak, to wiesz, że w niecałą sekundę znika cała motywacja.

Podobnie to wygląda w przypadku szkół publicznych. Masz wyznaczony czas na naukę – od 14:00 do 14:45. I bez znaczenia jest to, czy akurat masz ochotę, czy nie: uczyć się musisz, koniec kropka.

Jednak w przypadku języka angielskiego na platformie e-learningowej to Ty decydujesz, kiedy chcesz się uczyć. Czujesz, że w piątki jesteś zmęczony po całym tygodniu i nie jest to dla Ciebie najlepszy dzień? Nie ma problemu – możesz uczyć się kiedy indziej.

Sytuacja tutaj jest analogiczna, jak podczas sprzątania pokoju. Jeśli nie będziesz czuł przysłowiowego noża na gardle, że musisz zrobić coś tu i teraz… to nauka angielskiego będzie jakoś tak bardziej przyjemna (a co za tym idzie – efektywna!).

2. Angielski e-learning, własny tok nauczania i czas

Przeciętna klasa liczy od 20, do nawet 30 uczniów. Janek nigdy nie radził sobie z językiem angielskim, i przerasta go nawet odmiana czasownika to be. Agnieszka z kolei jest córką native speakera, przez co posługuje się językiem na poziomie C1. Ale zarówno Janek, jak i Agnieszka chodzą do tej samej klasy… więc jak tu znaleźć dla nich optymalny tok nauczania?

Wiele szkół decyduje się na podział: grupa podstawowa i grupa zaawansowana. Podstawa programowa jest jednak dla wszystkich jednakowa, więc… sami odpowiedzcie sobie, czy w tym wszystkim jest jakikolwiek sens.

Platforma e-learningowa z angielskiego ma znacznie większą swobodę w działaniu. Nikt nas nie goni i każdemu uczniowi jesteśmy w stanie poświęcić tyle czasu, ile będzie potrzebował. Tak więc Janek nie będzie czuł, że paruje mu mózg, a Agnieszka nie będzie przysypiała z nudów. Czyli tak, jak powinno być w każdej szkole.

3. W kursach e-learningowych z angielskiego będą uczyć Cię profesjonaliści

Nie chcę w tym momencie obrazić żadnego nauczyciela angielskiego. Sam podczas nauki w szkole trafiłem zarówno na tych gorszych, jak i lepszych. Jednak… rynek weryfikuje.

Co mam przez to na myśli? Aby szkoła językowa była w stanie się utrzymać, musi ona bez przerwy się rozwijać i dbać o jak najwyższy poziom nauczania. Inaczej nikt nie będzie się do niej zapisywał i prędzej czy później zbankrutuje.

Szkoła publiczna nie musi jednak się o to martwić – bo w końcu poziom nauczania nie ma wpływu na zarobki. To właśnie ten brak motywacji sprawia, że kursy e-learningowe z angielskiego prezentują dużo wyższy poziom.

Zapisując się na kurs języka angielskiego online z certyfikatem, możesz mieć pewność, że uczyć będą Cię profesjonaliści z powołania. A, no i będziemy korzystać z nowoczesnego sprzętu technologicznego… tego też często w szkołach brakuje.

4. Na nauce angielskiego online nie będziesz siedział z nosem w książkach

Nauka powinna sprawiać frajdę – bo wtedy jest najbardziej efektywna. Dla dzieci może to być jakaś ciekawa zabawa językowa, a dla dorosłych odgrywanie scenek dialogowych. Ważne, żeby nie siedzieć z nosem w książkach i nie zakuwać nudnej teorii – bo to najszybsza droga do wypalenia.

Mój multimedialny kurs angielskiego online jest, jak sama nazwa wskazuje… multi – czyli taki, w którym wykorzystuje się różne środki przekazu. Czasem będziemy uczyć Cię poprzez dialog, czasem dzięki zabawie, a jeszcze innym razem oglądając jakiś ciekawy film. Możesz być więc pewny, że nie zostawimy Cię samego z teorią spisaną na kartce papieru.

Moim zdaniem nauka dla samej nauki jest bez sensu. Wiem, że moi studenci mają swoje własne cele – niektórzy chcą się uczyć, aby zdać maturę, a inni po to, aby w przyszłości wyjechać za granicę.

Próbuję edukować wszystkich tak, aby byli oni w stanie wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce, czyli… unikam jak ognia suchej teorii. Bo przyznaj sam – kiedy ostatnio przydała Ci się wiedza teoretyczna na temat szyku zdań podrzędnie złożonych ??

5. Jeśli uczysz się samodzielnie – już nigdy nie staniesz w miejscu

Na koniec gratka dla osób, które edukację w szkole mają już dawno za sobą i uczą się języka angielskiego na własną rękę. Z doświadczenia (swojego i moich uczniów) wynika, że największym problemem podczas samodzielnej nauki jest… nie wiedzieć, co robić dalej.

Nic w tym dziwnego – gdy obejrzysz już wszystkie warte uwagi filmiki na YouTubie i przeczytasz te ciekawsze książki, to staniesz w miejscu. Bo przecież skąd masz wiedzieć, jakich nowych zwrotów się uczyć? Niby w teorii możesz pojedynczo wyłapywać słówka, których nie znasz… jednak na dłuższą metę jest to totalnie nieefektywne.

Takiej sytuacji nie uświadczysz podczas e-learningu języka angielskiego. Możesz mi zaufać: nawet, jeśli Twoja znajomość języka obcego jest na poziomie C1, to nadal jest całe mnóstwo rzeczy, których możesz się nauczyć. A ja, jako profesjonalny korepetytor, jestem właśnie od tego, żebyś już nigdy nie zatrzymał się w miejscu.

Angielski e-learning, tak więc na co jeszcze czekasz?

Jak pewnie się domyślasz – nie jestem fanem nauczania języka angielskiego w publicznych szkołach. Głównie dlatego, że:

– masz przymus nauki i kompletny brak swobody w działaniu,

– wszystkich uczniów wrzuca się do jednego worka,

– nauczyciele nie czują potrzeby, aby się rozwijać,

– na pierwszym miejscu stawia się suchą teorię,

– nikt nie jest w stanie doradzić Ci w samodzielnej nauce.

Oczywiście szkoły są różne: te lepsze i te gorsze. Ale jednak opinie moich uczniów na ich temat są zwykle mocno do siebie zbliżone. Tak więc nie zniechęcaj się i spróbuj nauki z tej lepszej strony.

Platforma e-learningowa z angielskiego – słowem podsumowania

Jeśli przebrnąłeś przez cały powyższy wpis, to bardzo mi miło.

Jestem Adam Kiela, prowadzę szkołę językową online ComfEnglish. Artykuł ten oparłem na swoich własnych doświadczeniach i wypowiedziach uczniów, z którymi współpracuję.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej – wbijaj tutaj. Pozdrawiam.

Podobne artykuły